EXCENTERSLIP RYOBI RROS18C-0
RYOBI
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
EXCENTERSLIP RYOBI RROS18C-0
RYOBI
  • Artikelnummer: 2099228
  • EAN-kod: 4892210229922
Excenterslip Compact Brushless 18V ONE+ HP. Brushless prestanda levererad i en kompakt storlek. Oscilleringsrörelse 2,5 mm. Oscilleringshastighet, 20 000 varv/min. Rondellstorlek 125 mm. Variabel hastighet (låg, medel, hög). LED ytbelysning. Levereras med 3x slippapper (1 x 80, 1 x 120 och 1 x 240 korn) och 1x dammpåse för att samla upp damm och hålla arbetsytan ren. Batteri och laddare ingår ej. En del av ONE+ HP-systemet.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 14 butik
  • Artikelnummer: 2099228
  • EAN-kod: 4892210229922
• Excenterslip Brushless Compact 18V ONE+ HP är idealisk för snabb materialavverkning vid medeltunga till tunga slipningsuppgifter • 3 hastighetsinställningar med inbyggd LED hastighetsindikator gör att användaren kan anpassa sliphastigheten efter arbetet som ska utföras • Integrerad LED-lampa lyser upp slipytan i dåligt upplysta arbetsområden • 2,5 mm oscilleringsrörelse för snabb och effektiv borttagning av material • Inbyggt dammutsugningssystem säkerställer en ren arbetsmiljö • Kardborrfästet gör det snabbt och enkelt att byta slipskivor Excenterslip Compact Brushless 18V ONE+ HP. Brushless prestanda levererad i en kompakt storlek. Oscilleringsrörelse 2,5 mm. Oscilleringshastighet, 20 000 varv/min. Rondellstorlek 125 mm. Variabel hastighet (låg, medel, hög). LED ytbelysning. Levereras med 3x slippapper (1 x 80, 1 x 120 och 1 x 240 korn) och 1x dammpåse för att samla upp damm och hålla arbetsytan ren. Batteri och laddare ingår ej. En del av ONE+ HP-systemet.
Paket
Vikt
1.6 kg
Nettoinnehåll
1 KRT
Höjd
158 mm
Längd
260 mm
Bredd
132 mm