TUNNSTEN BENDERS BOHUS ELEGANT GRÅ, 600-1200X400X30MM
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1518786
  • EAN-kod: 7332897091476
Bohus Beklädnadsgranit för beklädnad av socklar, fasader och stödmurar.
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1518786
  • EAN-kod: 7332897091476
Modell: Bohus Beklädnad Tunnsten Elegant 600-1200x400x30 mm Övrigt : Flammad, lämplig för socklar, fasader och stödmurar. Artiklarna lagerförs i Uddevalla. Bender Bohus Beklädnadsgranit finns i flera utförande av yta. Lämplig för socklar, fasader och stödmurar. Beklädnad med tunnsten är idealisk för dig som vill att din fasad ska ge ett gediget intryck, även om utrymmet är begränsat. Med en tillsatt kanttjocklek på endast 35 mm kan den enkelt monteras utan hänsyn till övrig konstruktion. Tunnstensbeklädnaden är så lätt att den kan monteras utan maskinella lyfthjälpmedel. L-formade hörnstenar bidrar till ett intryck av att fasaden består av tjockare sten. Kan även beställas i oregelbundet utförande med varierande tjocklek och former.
Paket
Vikt
80 kg
Nettoinnehåll
1 M2
Höjd
30 mm
Längd
1000 mm
Bredd
1000 mm