STOLPE BENDERS RUSTIK TYP 3 30X30X170, 300X300X1700/1200
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1015556
  • EAN-kod: 7332897004056
Granitstolpe för både trädgårdsmiljöer som det offentliga rummet.
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015556
  • EAN-kod: 7332897004056
Modell: Bohus Stolpe Rustik Typ 3 Ytbearbetning: Synliga ytor: Råkilade, med tillsatta raka kanter. Utjämnade kilhål kan förekomma. Material : Grå Bohusgranit från Ävja eller Näsinge. Material från andra stenbrott kan också beställas. Montering: Vid montering i grus rekommenderas ca 500 mm under mark, i betong ca 300 mm. Sidor: 300x300 ± 10 mm Synlig höjd: 1200 mm Total höjd: 1700 ± 100 mm Övrigt : Råkilad, lämplig för gågator, torg och trädgårdsentréer. Artiklarna lagerförs i Uddevalla. Bender Bohus Stolpar finns i Rustik utförande. Lämplig för gågator, torg och trädgårdsentréer. En lika vacker som prisvärd granitstolpe, med eller utan belysning, som är idealisk som till exempel trafikdelare på gator och torg eller andra platser med behov av avgränsningar. De råkilade stolparna kan fås med valfria egna mått och med hål för montering av kätting eller belysningsarmaturer.
Paket
Vikt
410 kg
Nettoinnehåll
1 ST
Höjd
1800 mm
Längd
310 mm
Bredd
310 mm