RÄNNDALSPLATTA BENDERS ELE FLX400X100, 600-1200X400X100
BENDERS
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1015191
  • EAN-kod: 7332897011023
Klassisk Granithäll som beläggning i trädgårdsmiljön eller det offentliga rummet.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015191
  • EAN-kod: 7332897011023
Modell: Bohus Ränndalshäll Elegant 600-1200x400x100 mm grå * Ytbearbetning: Ovansida: Flammad. Övriga sidor: Sågade. Kanter. Fasade. Längd mm: 600-1200 mm Bredd mm: 400 ± 4 mm Material : Grå Bohusgranit från Ävja eller Näsinge. Material från andra stenbrott kan också beställas. OBS!: Hällarna monteras med fog på minst 5 mm, helst med distanser för att bibehålla fogbredden. Tillverkas med en urfräsning på 340x15 mm. Tjocklek mm: 100 ± 4 mm Övrigt : Hällar med andra mått kan även tillverkas efter beställarnes önskemål. Tjocklek: minst 60 mm vid fordonstrafik, minst 30 mm vid gångtrafik. Hållfastheten är också beroende av hällarnas längdmått. Bender Bohus Granithällar i utförande Elegant. Lämplig för trottoarer, torg, gågator samt trädgårdsmiljöer och liknande. Granithällar är en klassisk beläggning som skapar tidlösa miljöer, gärna tillsammans med Bohus smågatsten och andra Benders produkter.
Paket
Vikt
100 kg
Nettoinnehåll
1 M
Höjd
100 mm
Längd
1000 mm
Bredd
400 mm