POLLARE BENDERS FINESS HAMBURGSUND, GRÅ D220-300X1050/700
BENDERS
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1015560
  • EAN-kod: 7332897004117
Granitstolpe för både trädgårdsmiljöer som det offentliga rummet.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015560
  • EAN-kod: 7332897004117
Modell: Bohus Pollare Finess Hamburgsund * Ytbearbetning: Synliga ytor: Krysshamrade, rundad topp. Under mark: Råkilad, sågad kant kan förekomma. Material : Grå Bohusgranit från Ävja eller Näsinge. Material från andra stenbrott kan också beställas. Diameter: 220-300 ± 5 mm Synlig höjd: 700 mm Total höjd: 1050 ± 50 mm Övrigt : Krysshamrad, lämplig för gågator, torg och kajer. Artiklarna lagerförs i Uddevalla. Bender Bohus Pollare finns i utförandena Finess och Elegant. Lämplig för gågator, torg och kajer. Med sin koniska form och rundade topp ger den ett maritimt intryck. Kan fås med egna mått och med hål för montering av kätting. I moderna miljöer med höga krav på bearbetningsgraden passar den cylindriska Ulebergshamn Elegant perfekt, med sina flammade ytor och plana, sittvänliga topp – som även kan fås polerad.
Paket
Vikt
170 kg
Nettoinnehåll
1 ST
Höjd
1100 mm
Längd
305 mm
Bredd
305 mm