POLLARE BENDERS ELEGANT ULEBERGSHAMN, HAMN GRÅ D300X900/500
BENDERS
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1015559
  • EAN-kod: 7332897004100
Granitstolpe för både trädgårdsmiljöer som det offentliga rummet.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015559
  • EAN-kod: 7332897004100
Modell: Bohus Pollare Elegant Ulebergshamn Ytbearbetning: Synliga ytor är flammade. Material : Grå Bohusgranit från Ävja eller Näsinge. Material från andra stenbrott kan också beställas. Kan även beställas med polerad topp. Diameter: 300 ± 5 mm Synlig höjd: 500 mm Total höjd: 900 ± 50 mm Övrigt : Flammad, lämplig för gågator, torg och kajer. Artiklarna lagerförs i Uddevalla. Bender Bohus Pollare finns i utförandena Finess och Elegant. Lämplig för gågator, torg och kajer. Med sin koniska form och rundade topp ger den ett maritimt intryck. Kan fås med egna mått och med hål för montering av kätting. I moderna miljöer med höga krav på bearbetningsgraden passar den cylindriska Ulebergshamn Elegant perfekt, med sina flammade ytor och plana, sittvänliga topp – som även kan fås polerad.
Paket
Vikt
200 kg
Nettoinnehåll
1 ST
Höjd
950 mm
Längd
305 mm
Bredd
305 mm