PLANSLIP DBO481Z MAKITA SOLO 14000RPM 18V 114X140MM
MAKITA
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
MAKITA
  • Artikelnummer: 1887098
  • EAN-kod: 088381760805
Planslip med ett inbyggt dammutsugssystem.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 1 butik
  • Artikelnummer: 1887098
  • EAN-kod: 088381760805
Elektrisk broms för maximal produktivitet och ökad säkerhet Planslip på 18V för olika slipjobb. Den ergonomiska designen möjliggör användning med en hand. Planslipen är utrustad med två hastighetsområden och ett effektivt dammutsug gör arbetet behagligare. Levereras med en fyrkantig slipplatta. Spänning LXT;1<br>Spänning;18 V<br>Batterityp;Li-ion<br>Rotationer per minut;11 000 / 14 000 min⁻¹<br>Oscillationer per minut;11000 - 14000 min⁻¹<br>Slipdyna;112 x 102 mm<br>Pappersstorlek;114 x 140 mm<br>Oscillationer Ø;1,5 mm<br>Ljudtrycksnivå;75 dB(A)<br>Buller mättolerans (K-faktor);3 dB(A)<br>Vibrationsnivå;≤ 2,5 m/sec²<br>Vibrationstolerans (K-faktor);1,5 m/sec²<br>Vikt med standardbatteri;1,4 - 1,7 kg<br>Mått (LxBxH);171 x 112 x 151 mm<br>Dammsugaranslutning Ø in/ut;17/22 mm<br>
Produkt
Märkspänning
18
Vikt utan batteri
1.1
Antal batterier som medföljer
0
Med batteriladdare
Nej
Tomgångsvarvtal
Fastsättning slipmaterial
Övrigt
Bredd slipplatta
112
Längd slipplatta
102
Höjd (mm)
151
Vikt med batteri
1.7
Diameter på oscillerande krets
1.5
Längd (mm)
171
Bredd (mm)
112
Batterikapacitet
6
Ljudtrycksnivå
75
Ljudtrycksosäkerhet K
3
Vibrationsemissionsvärde ah (slipning massivt trä)
Vibrationsosäkerhet K (slipning massivt trä)
Paket
Vikt
1.68 kg
Nettoinnehåll
1 FRP
Höjd
231 mm
Längd
223 mm
Bredd
141 mm