MUR BENDERS T-STÖD 4KN GRÅ3400Z2400 A, 3400X2400MM 2868707A
BENDERS
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
Hämta i butik
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015092
  • EAN-kod: 7332897010897
Modell: T-stöd rak grå 3400 mm Längd mm: 2400 Effektiv höjd mm: 3060 Bredd överkant mur mm: 100 Fotbredd mm: 1700 Fot framåt mm: 450 Fot bakåt mm: 1250 Lastvärde: 4 kN Produktinfo: Rollad yta. Övrigt : T-stöd fraktberäknas och debiteras med 1,5 ggr vikten. Mot specialbeställning erbjuder vi enligt följande: Lutande krön och synligt avslut: +1400:-/st. Måttanpassad längd (min 1,5 m): +1400:-/st. Rollad yta. Vid lyft av T-stöd över 3 m används 3 st Lyftankare Universal 10,0 art.nr. 2846200. Framfoten bygger 450 mm från synlig sida. T-stöd med höjd över 3000 mm levereras liggande tillsammans med pallar/reglar och ska lossas med hjälp av de ingjutna lyftpunkterna. Returer av specialbeställda L- och T-stöd accepteras inte. Dessa artiklar lagerförs ej, tillverkas vid beställning i Åstorp. Prefabricerade stöd som är ett effektivt och ekonomiskt alternativ till traditionellt platsgjutna konstruktioner. Benders T-stöd tillverkas i höjder från 400 mm - 4800 mm och har en grå rollad yta i standardutförande. Från 400 mm och upp 3000 mm är standardlängden 2000 mm och högre stöd tillverkas som standard i längden 2400 mm. Stödens främsta uppgift är att på ett estetiskt tilltalande sätt ta upp nivåskillnaderi t.ex. en park eller en trafikmiljö. Samtliga stöd är utrustade med godkända kulankare för säkra, effektiva lyft samt not och fjäder för ett snabbt, enkelt montage och en stabil konstruktion.
Paket
Vikt
4612 kg
Nettoinnehåll
1 ST
Höjd
3060 mm
Längd
2400 mm
Bredd
1700 mm