KEDJESÅG UC011GT101 MAKITA LADDARE 40V 350MM/14T 1X5,0AH
MAKITA
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
MAKITA
  • Artikelnummer: 1870637
  • EAN-kod: 088381762816
Effektiv kedjesåg med hög kedjehastighet för krävande användning.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 3 butik
  • Artikelnummer: 1870637
  • EAN-kod: 088381762816
KEDJESÅG UC011GT101 MAKITA En mycket kraftfull kedjesåg gjord för proffs. motsvarande 42 mL motorkedjesågar. Denna motorsåg är perfekt för byggarbetsplatser, trädgårdar eller sommarstugor Levereras med 1 st 5,0 Ah batteri, snabbladdare. Kolborstfri motor;1<br>Spänning XGT;1<br>Spänning;40 V<br>Batterityp;Li-ion<br>Behållare för kedjeolja;0,26 L<br>Kedjehastighet;0-25,5 m/sec<br>Svärdets längd;35 cm / 14"<br>Delning;0,325 "<br>Gauge;0,043 "<br>Gauge;1,1 mm<br>Ljudeffektnivå;102 dB(A)<br>Ljudtrycksnivå;91 dB(A)<br>Buller mättolerans (K-faktor);3 dB(A)<br>Vibrationsnivå: träkapning;4,4 m/sec²<br>Vibrationstolerans (K-faktor);1,5 m/sec²<br>Vikt med standardbatteri;6,1 - 7,4 kg<br>Mått (LxBxH);445 x 230 x 275 mm<br>
Produkt
Med batteriladdare
Ja
Höjd (mm)
275
Vikt med batteri
7.4
Längd (mm)
445
Märkspänning
40
Bredd (mm)
230
Antal batterier som medföljer
1
Batterikapacitet
5
Vikt utan batteri
6.2
Användbar kaplängd
350
Längd svärd
350
Vibrationsemissionsvärde ah (sågning trä)
Vibrationsosäkerhet K (sågning trä)
1.5
Paket
Vikt
9.64 kg
Nettoinnehåll
1 FRP
Höjd
305 mm
Längd
543 mm
Bredd
265 mm