HÖRNSLIPPAPPER BOSCH K60/120/240 25P
BOSCH
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BOSCH
  • Artikelnummer: 789489
  • EAN-kod: 3165140416184
25-delars deltaslippapperssats, kornstl 60, 120, 240
Visa mer produktinformation
1 produkter
Denna produkt kan beställas på förfrågan.
Klicka här för att kontakta butiken och kontrollera tillgänglighet
Hämta i butik
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 789489
  • EAN-kod: 3165140416184
- Rätt kornstorlek för alla typer av användning och arbetssteg. - Skräddarsydda universalslippapper i 93 mm format med kardborrfästsystem för säkert fäste och snabba byten. - 6 utsugshål för inre dammutsug. - Passar för användning med deltaslipar från alla vanliga elverktygstillverkare. - Säkerhetsanmärkning: Använd alltid skyddsglasögon, hörselskydd och dammskyddsmask och arbetshandskar när du använder dessa papper. - Kornstorlek 60, 120 och 240 för grov, fin och extra fin slipning av hörn, profiler och kanter. Slippappersats 93 mm 25 delar blandad Innehåll: 25 slippapper Krok och ögla 6 hål 93 mm 5 st kornstorlek 60 10 st kornstorlek 120 10 st kornstorlek 240 Förpackning: Krympfolie utan eurohål Mått (lxbxh): 120 x 96 x 25 mm Vikt: 0,07 kg
Produkt
Typ
Triangel/Trehörning
Lämplig för färg
Ja
Kornighet
Diameter (mm)
93.0
Lämplig för glas
Nej
Lämplig för spackel
Nej
Antal delar
25.0
Hålat för dammutsugning
Ja
Med kardborrefäste
Lämplig för icke järnhaltiga metaller
Lämplig för sten
Lämplig för trä
Lämplig för metall
Lämplig för stål
Lämplig för plast
Material bärare
Övrigt
Lämplig för rostfritt stål
Paket
Vikt
0.077 kg
Nettoinnehåll
1 FRP
Höjd
23 mm
Längd
87 mm
Bredd
92 mm