HAMMARBORR SDS+7X 5X200/265MM
BOSCH
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
HAMMARBORR SDS+7X 5X200/265MM
BOSCH
  • Artikelnummer: 1209088
  • EAN-kod: 3165140844178
Hammarborr SDS plus-7X 5 x 200 x 265 mm Borret SDS-plus-7X erbjuder en enastående livslängd vid borrning i armerad betong. Dess huvud med fyra skär består helt av karbid av högsta kvalitet, vilket förstärker huvudet och ger enastående slagstyrka. Den jämna fördelningen av borrkraften förhindrar effektförlust, vilket ökar den totala livslängden. Boschs unika diffusionssvetsningsteknik (IDS) ger ett starkt band mellan huvud och skär. Dessutom minskar de breda kanalerna i designen med fyra spår slitaget på borret genom att föra bort damm effektivt. Borret är avsett för hammarborrning i murbruk, betong och armerad betong.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Produkten utgår inom kort
Hämta i butik
Tillgänglig i 1 butik
  • Artikelnummer: 1209088
  • EAN-kod: 3165140844178
Paket
Vikt
0.06 kg
Nettoinnehåll
1 FRP
Höjd
17 mm
Längd
360 mm
Bredd
42 mm