HAMMARBORR BOSCH SDS-MAX 4 22X200/320MM
BOSCH
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BOSCH
  • Artikelnummer: 1684558
  • EAN-kod: 3165140564175
Hammarborr SDS max-4
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 1 butik
  • Artikelnummer: 1684558
  • EAN-kod: 3165140564175
- Hållbar borrning i armerad betong - Djupa spår säkerställer effektiv borttagning av damm och spån även vid borrning av stora hål. - Högkvalitativ hårdmetall säkerställer styrka och hållbarhet vid arbete med tuffa material. - 4-skärhuvudet fastnar inte och går inte sönder när du slår i armeringsjärn, vilket garanterar en lång livslängd för tillbehöret. - Passar alla borrhammare med SDS max PRO SDS max-4 hammarborr, 22 × 200 × 320 mm Armerad betong är ett vanligt material i infrastruktur, kommersiella byggnader och husbyggande. Vi gjorde PRO SDS max-4 hammarborr för att hjälpa byggnadsarbetare att borra i det. Borrarna har en tålig design med fyra skär som förhindrar att de fastnar eller går sönder när du träffar armeringsjärn. PRO SDS max-4:s design med fyra skär är tillverkad av högkvalitativ hårdmetall och är bekväm att använda för proffs som behöver borra exakta hål i armerad betong. Den är räfflad och har en djupkanalsdesign som effektivt tar bort damm och spån som uppstår vid borrning med SDS max-borrar med stor diameter, vilket gör att vår SDS-borr erbjuder fantastisk prestanda under längre tid. Diameter (D) mm: 22,00 Arbetslängd (L1) mm: 200 Totallängd (L2) mm: 320
Produkt
Längd totalt
320.0
Med snabblås
Nej
Fästsystem
SDS-max
Lämplig för glas
Nej
Diameter borr
22.0
Längd skäregg
200.0
Lämplig för icke järnhaltiga metaller
Lämplig för sten
Lämplig för trä
Lämplig för keramik
Lämplig för gjutjärn
Lämplig för stål
Lämplig för plast
Lämplig för betong
Ja
Lämplig för rostfritt stål
Lämplig för kakel
Lämplig för omborrning
Spiralborr
Med kylkanal
Paket
Vikt
0.56 kg
Nettoinnehåll
1 FRP
Höjd
25 mm
Längd
410 mm
Bredd
40 mm