GRÄS-/HÄCKTRIMMER RYOBI RY18GSA-0
RYOBI
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
RYOBI
  • Artikelnummer: 1884099
  • EAN-kod: 4892210214522
Gräs-/Häcktrimmer 18V ONE+. Lätt och kompakt, väger endast 1kg. 2-i-1 funktion: trimma och klipp med ett och samma verktyg. Klarar upp till 8mm grenar med 200mm svärdet och klipper upp till 100mm högt gräs. Låga vibrationer på 2,6m/s2. lågt ljud på 75dB och en slagfrekvens på 1500 pr/min. Verktygslöst byte mellan grässax och trimmersvärdet. Laserskurna blad ger perfekt klippkvalitet. Mjukt handtag för komfort och kontroll. Kompatibel med Ryobi skrubb caddy. Batteri och laddare säljs separat. En del av ONE+ systemet.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 11 butik
  • Artikelnummer: 1884099
  • EAN-kod: 4892210214522
• Ny och förbättrad design ger ett mindre och mer ergonomiskt verktyg för enklare användning • Växling av bladet utan verktyg innebär att det är enkelt att byta mellan klipp- och buskbladet • 2-i-1 gräs- och häcktrimmer gör detta till det perfekta mångsidiga verktyget för att hålla din trädgård snygg • SK5-stålblad håller sig vassare längre och ger bra skärprestanda på grenar upp till 10 mm • Som en del av ONE+-systemet för hem och trädgård kan det här verktyget drivas av vilket ONE+-batteri som helst! Gräs-/Häcktrimmer 18V ONE+. Lätt och kompakt, väger endast 1kg. 2-i-1 funktion: trimma och klipp med ett och samma verktyg. Klarar upp till 8mm grenar med 200mm svärdet och klipper upp till 100mm högt gräs. Låga vibrationer på 2,6m/s2. lågt ljud på 75dB och en slagfrekvens på 1500 pr/min. Verktygslöst byte mellan grässax och trimmersvärdet. Laserskurna blad ger perfekt klippkvalitet. Mjukt handtag för komfort och kontroll. Kompatibel med Ryobi skrubb caddy. Batteri och laddare säljs separat. En del av ONE+ systemet.
Paket
Vikt
1.84 kg
Nettoinnehåll
1 KRT
Höjd
94 mm
Längd
374 mm
Bredd
176 mm