GRANITHÄLL BENDERS ELE GRÅ FLX40X40, 600-1200X400X40
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1067456
  • EAN-kod: 7340018199482
Klassisk Granithäll som beläggning i trädgårdsmiljön eller det offentliga rummet.
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1067456
  • EAN-kod: 7340018199482
Modell: Bohus Granithäll Elegant 600-1200x400x40 mm grå Ytbearbetning: Ovansida: Flammad. Övriga sidor: Sågade. Längd mm: 600-1200 mm Bredd mm: 400 ± 4 mm Material : Grå Bohusgranit från Ävja, Näsinge eller Tossene. Material från andra stenbrott kan också beställas. Övrigt : Flammad, lämplig för trottoarer, torg och gågator samt i trädgårdsmiljö. Vid montage använd gärna vår plastdistans, art nr 310107500. Artiklarna lagerförs i Uddevalla. Bender Bohus Granithällar i utförande Elegant. Lämplig för trottoarer, torg, gågator samt trädgårdsmiljöer och liknande. Granithällar är en klassisk beläggning som skapar tidlösa miljöer, gärna tillsammans med Bohus smågatsten och andra Benders produkter.
Paket
Vikt
108 kg
Nettoinnehåll
1 M2
Höjd
40 mm
Längd
1000 mm
Bredd
1000 mm