DUSCHSET HABO DAHLIA 3-SPRAY KROM D110MM/SLANG 150-200CM
HABO
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
HABO
  • Artikelnummer: 1862174
  • EAN-kod: 7317900300165
Komplett duschset med handdusch, duschstång och elastisk duschslang. Handduschen har tre stråltyper och Rubber Clean-gummi som gör det enkelt att avlägsna kalk från munstycket. Duschhuvudet har diameter 110 mm.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 7 butik
  • Artikelnummer: 1862174
  • EAN-kod: 7317900300165
Komplett duschset med handdusch, duschstång och elastisk duschslang. Handduschen har tre stråltyper och Rubber Clean-gummi som gör det enkelt att avlägsna kalk från munstycket. Duschhuvudet har diameter 110 mm. 750 mm duschstång med flexibelt övre väggfäste. Använd gamla skruvhål. Elastisk duschslang i rostfritt stål, 1500-2000 mm. Passar alla blandare och duschar, G1/2. Vattensparfunktion, 6,5 liter / minut. Använd de medföljande svarta packningarna vid installation. Får ej stå under konstant tryck.
Produkt
Höjdinställbara fästpunkter
Ja
Längd duschslang
2000.0
Med svamphållare
Nej
Med ringskål
Nej
Längd glidstång
750.0
Med lotionbehållare
Med duschstång och hållare
Ja
Med slang
Med handdusch
Basfärg
Krom
Med hylla
Accentfärg
Krom
Lämplig för hörnmontering
Dold fastsättning
Med huvuddusch
Med tvålfat
Med monteringsdetaljer
Paket
Vikt
0.922 kg
Nettoinnehåll
1 SB
Höjd
60 mm
Längd
760 mm
Bredd
140 mm