DÖRRTRYCKE A13188-19MM ROSTFRI INKL NYCKELSKYLT INNERDÖRR
HABODetaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
HABO- Artikelnummer: 252698
- EAN-kod: 7317900107689
Dörrhandtag av borstat rostfritt stål, avsett för innerdörrar. Dold fastsättning av rosett och nyckelskylt. Greppdiameter 19 mm. Passar till dörrtjocklek 36-65 mm. Gänga M4. Utsprång 64 mm.
Hämta i butik
- Artikelnummer: 252698
- EAN-kod: 7317900107689
Dörrhandtag av rostfritt borstat stål. Dold skruvfastsättning på rosett och nyckelskylt. Diameter på handtagsgrepp 16 respektive 19 mm. 16 mm passar dörrtjocklek 36-45 mm och 19 mm passar dörrtjocklek 36-65 mm. M4 gänga. Utsprång 16 respektive 19mm = 65mm. Vid montering på dörrtjocklek grövre än 65 mm och max 80 mm komplettera med 120 mm ten (art nr 20831) samt 90 mm skruv (art nr 12603).
Produkt
- Ytbehandling
- Borstad
- Monteringsmetod
- Skruv
- Färg
- Rostfritt stål
- Modell/Utförande
- Par
- Endast lämplig för persienn/rulljalusi
- Nej
Paket
- Vikt
- 0.37 kg
- Nettoinnehåll
- 1 FRP
- Höjd
- 55 mm
- Längd
- 220 mm
- Bredd
- 100 mm