CIRKELSÅGKLINGA BOSCH ACCU STD TRÄ, 184X20X48T
BOSCH
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BOSCH
  • Artikelnummer: 1429272
  • EAN-kod: 3165140958455
Standard for Wood cirkelsågklinga för sladdlösa sågar 184×1,6/1,1×20 T48
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 1 butik
  • Artikelnummer: 1429272
  • EAN-kod: 3165140958455
- Hållbar sågning av trä - Slipade och vässade fina hårdmetalltänder för styrka, hållbarhet och precision. Tänderna är tillverkade av högkvalitativ hårdmetall och är individuellt formade för topprestanda. - Expansionsslitsar minskar buller och värmeuppbyggnad för att säkerställa längre livslängd. - Extra tunn skränkning för exakta snitt och lång batteritid Det tunna bladet arbetar med mindre friktion, vilket förlänger det sladdlösa elverktygets batteritid. - Klingan används med eller utan reduceringsringar för att passa olika storlekar PRO Wood cordless-cirkelsågklinga, 184 x 1,6 x 20 mm, T48 Får du slut på batteri när du sågar trä med din sladdlösa såg? Testa PRO Wood cordless. Vi gjorde dess skränkning extra tunn så att den drar mindre ström. Bladets hårdmetalltänder säkerställer att det sågar alla typer av massivt trä och träbaserade panelmaterial – så länge batteriet räcker. Vi tillverkade PRO Wood cordless cirkelsågklinga för trä för träarbetare som använder sladdlösa sågar för att såga alla typer av massivt trä och träbaserade panelmaterial. Tack vare dess extra tunna skränkning fungerar den med mindre friktion, använder mindre energi och förlänger din batteritid. Vårt cirkelsågklinga i trä har starka hårdmetalltänder för att säkerställa att du får exakta snitt och exceptionell prestanda under lång tid. Ytter-Ø mm: 184 Klinghåls-Ø mm: 20 Klingbredd (b1) mm / stamklingbredd (b2) mm: 1,6/1,1 Tandantal: 48 Tandform: ATB Max. rotationshastighet (varv/min.): 7900 Sågresultat: 3 Spånvinkel ° α: 10 Frivinkel ° β: 15
Produkt
Max. varvtal
7900.0
Diameter sågblad/klinga
184.0
Tjocklek sågblad
Antal tänder
48.0
Skärbredd
1.6
Lämplig för trä
Ja
Diameter hål
20.0
Lämplig för metall
Nej
Lämplig för plast
Nej
Paket
Vikt
0.295 kg
Nettoinnehåll
1 ST
Höjd
15 mm
Längd
266 mm
Bredd
234 mm