CIRKELSÅGKLINGA BOSCH ACCU STD TRÄ, 140X20X24T
BOSCH
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BOSCH
  • Artikelnummer: 1429252
  • EAN-kod: 3165140958189
Standard for Wood cirkelsågklinga för sladdlösa sågar 140×1,5/1×20 T24
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Tillgänglig i 3 butik
  • Artikelnummer: 1429252
  • EAN-kod: 3165140958189
- Hållbar sågning av trä - Slipade och vässade fina hårdmetalltänder för styrka, hållbarhet och precision. Tänderna är tillverkade av högkvalitativ hårdmetall och är individuellt formade för topprestanda. - Extra tunn skränkning för exakta snitt och lång batteritid Det tunna bladet arbetar med mindre friktion, vilket förlänger det sladdlösa elverktygets batteritid. - Expansionsslitsar minskar buller och värmeuppbyggnad för att säkerställa längre livslängd. - Klingan används med eller utan reduceringsringar för att passa olika storlekar PRO Wood cordless-cirkelsågklinga, 140 x 1,5 x 20 mm, T24 Får du slut på batteri när du sågar trä med din sladdlösa såg? Testa PRO Wood cordless. Vi gjorde dess skränkning extra tunn så att den drar mindre ström. Bladets hårdmetalltänder säkerställer att det sågar alla typer av massivt trä och träbaserade panelmaterial – så länge batteriet räcker. Vi tillverkade PRO Wood cordless cirkelsågklinga för trä för träarbetare som använder sladdlösa sågar för att såga alla typer av massivt trä och träbaserade panelmaterial. Tack vare dess extra tunna skränkning fungerar den med mindre friktion, använder mindre energi och förlänger din batteritid. Vårt cirkelsågklinga i trä har starka hårdmetalltänder för att säkerställa att du får exakta snitt och exceptionell prestanda under lång tid. Ytter-Ø mm: 140 Klinghåls-Ø mm: 20 Klingbredd (b1) mm / stamklingbredd (b2) mm: 1,5/1 Tandantal: 24 Tandform: ATB Max. rotationshastighet (varv/min.): 10500 Sågresultat: 2 Spånvinkel ° α: 20 Frivinkel ° β: 12
Produkt
Max. varvtal
Diameter sågblad/klinga
140.0
Tjocklek sågblad
192.0
Antal tänder
24.0
Skärbredd
1.5
Lämplig för trä
Ja
Diameter hål
20.0
Lämplig för metall
Nej
Lämplig för plast
Nej
Paket
Vikt
0.179 kg
Nettoinnehåll
1 ST
Höjd
15 mm
Längd
224 mm
Bredd
192 mm