BEKLÄDNAD BENDERS OREGELBUND GRÅ T=3-8, GRÅ 300-1500X300-900X30-80
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1067462
  • EAN-kod: 7332897002441
Bohus Beklädnadsgranit för beklädnad av socklar, fasader och stödmurar.
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1067462
  • EAN-kod: 7332897002441
Modell: Bohus Beklädnad Oregelbunden Rustik 300-1500x300-900x30-80 mm Övrigt : Råkilad, lämplig för socklar, fasader och stödmurar. Stora delar av bearbetningen gällande storlek och mönster utförs på arbetsplats. Bender Bohus Beklädnadsgranit finns i Rustik utförande. Lämplig för socklar, fasader och stödmurar. Beklädnad med tunnsten är idealisk för dig som vill att din fasad ska ge ett gediget intryck, även om utrymmet är begränsat. Med en tillsatt kanttjocklek på endast 35 mm kan den enkelt monteras utan hänsyn till övrig konstruktion. Tunnstensbeklädnaden är så lätt att den kan monteras utan maskinella lyfthjälpmedel. L-formade hörnstenar bidrar till ett intryck av att fasaden består av tjockare sten. Kan även beställas flammad, krysshamrad eller polerad, samt i oregelbundet utförande med varierande tjocklek och former.
Paket
Vikt
150 kg
Nettoinnehåll
1 M2
Höjd
80 mm
Längd
1000 mm
Bredd
1000 mm