BEKLÄDNAD BENDERS OREGELB T=20-200, GRÅ 300-1500X300-900X20-200
BENDERS
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1015283
  • EAN-kod: 7332897002434
Bohus Beklädnadsgranit för beklädnad av socklar, fasader och stödmurar.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015283
  • EAN-kod: 7332897002434
Modell: Bohus Beklädnad Oregelbunden Rustik 300-1500x300-900x20-200 mm * Övrigt : Råkilad, lämplig för socklar, fasader och stödmurar. Stora delar av bearbetningen gällande storlek och mönster utförs på arbetsplats. Bender Bohus Beklädnadsgranit finns i Rustik utförande. Lämplig för socklar, fasader och stödmurar. Beklädnad med tunnsten är idealisk för dig som vill att din fasad ska ge ett gediget intryck, även om utrymmet är begränsat. Med en tillsatt kanttjocklek på endast 35 mm kan den enkelt monteras utan hänsyn till övrig konstruktion. Tunnstensbeklädnaden är så lätt att den kan monteras utan maskinella lyfthjälpmedel. L-formade hörnstenar bidrar till ett intryck av att fasaden består av tjockare sten. Kan även beställas flammad, krysshamrad eller polerad, samt i oregelbundet utförande med varierande tjocklek och former.
Paket
Vikt
300 kg
Nettoinnehåll
1 M2
Höjd
200 mm
Längd
1000 mm
Bredd
1000 mm