BATTERISET 18V PROCORE 2X4AH M/GAL18V-40
BOSCH
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BOSCH
  • Artikelnummer: 1444852
  • EAN-kod: 3165140970341
Ett 18 V standardbatteris prestanda i den mest kompakta storleken och vikten
Visa mer produktinformation
1 produkter
Produkten utgår inom kort
Hämta i butik
Tillgänglig i 18 butik
  • Artikelnummer: 1444852
  • EAN-kod: 3165140970341
- Kompakt storlek och låg vikt: samma prestanda som ett standard 18 V 4,0 Ah-batteri tack vare vår senaste cellteknik - Ladda ett ProCORE18V 4.0Ah-batteri upp till 80 % på endast 48 minuter tack vare vår kompakta laddare GAL 18V-40 - Kompatibel med alla verktyg och laddare i Bosch Professional 18V System och AMPShare Alliance Ett 18 V standardbatteris prestanda i den mest kompakta storleken och vikten. Ny celltekniken ger samma prestanda som 18 V 4,0 Ah-standardbatteri med en optimerad storlek och vikt. Extremt snabb laddning för alla 18 V-batterier, laddning av ett ProCORE18V 4.0Ah-batteri från 0 till 80% tar endast 48 minuter. Kompatibel sedan 2008: alla våra batterier är kompatibla med nya och befintliga Bosch Professional-verktyg i samma V-klass. Batterispänning 18.0 V Celltyp Li-Ion Batteri 1 vikt 1 kg Laddström 4,0 A Laddningstid vid batterikapacitet 4,0 Ah (80%/100%) ca. 48/65 Min Laddarens vikt 1 kg
Produkt
Kapacitet/Kapacitans
4.0
Vikt (kg)
515.0
Märkspänning
18.0
Modell/Utförande
Litiumjon (Li-ion)
Paket
Vikt
1.98 kg
Nettoinnehåll
1 SET
Höjd
96 mm
Längd
266 mm
Bredd
210 mm