AVTÄCKNING BENDERS MODERN FLX40X8CM, 500-1500X400X80 GRÅ
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1015293
  • EAN-kod: 7332897002564
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015293
  • EAN-kod: 7332897002564
Modell: Bohus Avtäckning Modern 500-1500x400x80 mm * Ytbearbetning: Ovansida: Flammad. Långsidor: Råkilade med tillsatta raka kanter. Längd mm: 500-1200 mm Bredd mm: 400 ± 10 mm Material : Grå Bohusgranit från Ävja eller Näsinge. Material från andra stenbrott kan också beställas. Tjocklek mm: 80 ± 4 mm Övrigt : Fastsättning med lim eller rostfri dubb rekommenderas för att undvika förskjutningar. Bender Bohus Avtäckning i utförandena Modern. Lämplig som avslutning på stödmurar och barriärmurar eftersom murstenar inte alltid är jämntjocka. Bohus Avtäckning är avsedda för läggning på alla sorts murar i granit och betong. Avtäckning Modern är flammad som standard vilket ger en mer sittvänlig ovansida.
Paket
Vikt
91 kg
Höjd
84 mm
Längd
1000 mm
Bredd
400 mm