AVTÄCKNING BENDERS MODERN FLX26X10CM, 500-1500X260X100 GRÅ
BENDERS
Detaljerad beskrivning finns i produktbeskrivningsområdet
Dra på bilden för att zooma in
BENDERS
  • Artikelnummer: 1015295
  • EAN-kod: 7332897002588
Läggs som avslutning på alla typer av murar i granit och betong.
Visa mer produktinformation
1 produkter
Hämta i butik
Se lagerstatus i butik
  • Artikelnummer: 1015295
  • EAN-kod: 7332897002588
Modell: Bohus Avtäckning Modern 500-1500x260x100 mm Ytbearbetning: Ovansida: Flammad. Långsidor: Råkilade med tillsatta raka kanter. Längd mm: 500-1200 mm Bredd mm: 260 ± 10 mm Material : Grå Bohusgranit från Ävja eller Näsinge. Material från andra stenbrott kan också beställas. Tjocklek mm: 100 ± 4 mm Övrigt : Fastsättning med lim eller rostfri dubb rekommenderas för att undvika förskjutningar. Bender Bohus Avtäckning i utförandena Modern. Lämplig som avslutning på stödmurar och barriärmurar eftersom murstenar inte alltid är jämntjocka. Bohus Avtäckning är avsedda för läggning på alla sorts murar i granit och betong. Avtäckning Modern är flammad som standard vilket ger en mer sittvänlig ovansida.
Paket
Vikt
76 kg
Nettoinnehåll
1 M
Höjd
104 mm
Längd
1000 mm
Bredd
270 mm