Se alla butiker

Hisings backa

K-Bygg Hisings Backa erbjuder allt för byggaren och hantverkaren; en modern anläggning med bra logistik för snabba leveranser och enkel lastning. K-Bygg Hisings Backa har en väl tilltagen drive-in hall och butik, brett sortiment av byggvaror, virke, färg och personlig service för att hjälpa er att förverkliga era byggprojekt. Välkommen till oss i Göteborg!

K-Bygg Hisingsbacka öppnade under våren 2021 och är en byggvarubutik anpassad för proffshantverkarens behov. K-Bygg Hisings Backa är en del av Kesko koncernen samt K-Bygg med byggvarubutiker runt om i Sverige.

PLATSCHEF

EE-K-Bygg-BACKA-Andreas-0276-Porträtt.jpg

Andreas Carlsson
Tel: 031 – 797 55 61
Mob: 0734 – 74 73 00
Andreas.carlsson@k-bygg.se


SÄLJARE

EE-K-Bygg-BACKA-KarlJohan-0148-Porträtt.jpg

Karl-Johan Strömqvist
Utesäljare bygg
Tel: 031 – 797 55 62
Mob: 0734 – 74 73 34
karl-johan.stromqvist@k-bygg.se

 

David Lagerqvist

EE-K-Bygg-BACKA-David-0123-Porträtt.jpg

Utesäljare bygg
Tel: 031 – 797 55 65
Mob: 0709 – 78 45 92
david.lagerqvist@k-bygg.se


 

BUTIKEN

EE-K-Bygg-BACKA-Mattias-0193-Porträtt.jpg

Mattias Welinder
Butikschef
Tel: 031 – 797 55 71
Mob: 0720 – 92 84 44
mattias.welinder@k-bygg.se

 

EE-K-Bygg-BACKA-Elisabeth-0247-Porträtt.jpg

Elisabeth Stahre
Butikssäljare
Tel: 031 – 797 55 72
elisabeth.stahre@k-bygg.se

 

EE-K-Bygg-BACKA-Annika-0105-Porträtt.jpg

Annika Johansson

Butikssäljare
Tel: 031 – 797 55 73
annika.johansson@k-bygg.se

 

EE-K-Bygg-BACKA-SimonA-0097-Porträtt.jpg

Simon Antonsson

Butikssäljare/Lagersäljare
Tel: 031 – 797 55 74
simon.antonsson@k-bygg.se


LAGER

EE-K-Bygg-BACKA-Pelle-0079-Porträtt.jpg

Pelle Pettersson
Lagerchef
Tel: 031 – 797 55 81
Mob: 0734 – 74 73 36
pelle.pettersson@k-bygg.se

 

EE-K-Bygg-BACKA-AndreasW-0136-Porträtt.jpg

Andreas Werder
Lagersäljare/Logistik
Tel: 031 – 797 55 75
andreas.werder@k-bygg.se

 

EE-K-Bygg-BACKA-Adam-0115-Porträtt.jpg

Adam Larsson

Lagersäljare
Tel: 031 – 797 55 76
adam.larsson@k-bygg.se

 

SkuggaMan.jpg

Emil Karlsson
Lagersäljare
Tel: 031 – 797 55 77
emil.karlsson@k-bygg.se