Vi är en av Hälsinglands största bygghandelsbutiker med ett enormt brett sortiment som innefattar trä och byggvaror, isolering, marksten, skärmväggar, stugor, ballast, cementbruk, tak, golv, regnvattensystem, flaggstänger, flytbryggor, färg, tapeter, kaminer, kakelugnar, kök, kakel & klinker, beslag, spik & skruv, verktyg, maskiner och mycket mycket mer.

Verksamheten Forsells Bygg & Marin i Bollnäs startades1995 av Anders Forsell, som 2005 öppnade ännu en butik i Söderhamn och samtidigt breddade sortimentet ytterligare med en färg- och tapetavdelning.

Förvärvad av Fresks: 1 juni 2016
Platschef: Krister Nieminen, 0278-62 16 86

 

 

 

 

 PLATSCHEF

 

krister-nieminen.jpg

Krister Nieminen
0278-62 16 86
krister.nieminen@k-bygg.se


KÖK
 

Skugga_k.jpg

Jonna Prihm
Säljare
0278-62 16 92
jonna.prihm@k-bygg.se


BUTIK

 

 

Niklas-Nordström.jpg

Niklas Nordström
Säljare
0278-62 16 89
niklas.nordstrom@k-bygg.se

 

 

Sara-Forsell.jpg

Sara Arvidsson
Butikssäljare
0278-62 16 84
sara.arvidsson@k-bygg.se

 

Skugga_k.jpg

Jonna Prihm
Säljare
0278-62 16 92
jonna.prihm@k-bygg.se

 

Helena-Mattsson.jpg

Helena Mattsson
Färgansavrig
0278-62 16 85
helena.mattsson@k-bygg.se

 

Torbjörn-Östansjö.jpg

Torbjörn Östansjö
Säljare Bygg
0278-62 16 80
torbjorn.ostansjo@k-bygg.se

 

Lars-Bergman.jpg

Lars Bergman
Säljare Bygg
0278-62 16 81
lars.bergman@k-bygg.se

 


BYGGLAGER

 

Oscar-Kavallin.jpg

Oscar Kavallin
Lagersäljare
0278-62 16 99
oscar.kavallin@k-bygg.se

 

 

Mattias-Östansjö.jpg

Mattias Östansjö
Lagersäljare
0278-62 16 94
mattias.ostansjo@k-bygg.se

 

SkuggaMan.jpg

Mattias Gustafsson
Lagersäljare
0278-62 16 82
mattias.gustafsson@k-bygg.se

 

 

SkuggaMan.jpg

Alex Berggren
Lagersäljare
0278-62 16 91
alex.berggren@k-bygg.se